AH ŞU KİLOLAR

Şu an hayatımızda olan korku ve kaygıların, alışkanlıkların, yürümeyen ilişkilerin, iş hayatındaki başarısızlıkların özetle ufacık bile olsa bizi rahatsız eden her şeyin altında anne karnındaki sürecimizin de dâhil olduğu çocukluk dönemimizdeki olaylar vardır.

Maalesef ki birçoğumuzun gündeminden hiç düşmeyen kilo problemlerinin kaynağı da bizim bilinçaltımızdaki olumsuz kayıtlardır. Özellikle çocukluk döneminde yaşadığımız duygusal açlık bizim bedensel açlığımızı sürekli tetikler ve devamlı yeme dürtüsünde olmamızı sağlar. Yiyorum yiyorum ama doymuyorum veya su içsem yarıyor tarzı cümleler aslında bu duygusal açlığı çok güzel ifade ediyor.  

Yaşanan birçok olumsuzluk biz farkında bile olmadan bilinçaltımıza yerleşir ve bizi zayıflamaya götürecek adımlardan alıkoyar; ya da süreç içerisinde büyük uğraşlarla verdiğimiz kiloları çabucak geri almamıza sebep olur.

Yıllar boyunca kilo probleminden mustarip olan bir danışanım vardı. Ne yapsam işe yaramıyor ve artık rejim psikolojisine bile girmek istemiyorum şikâyetiyle gelmişti bana. Yaptığımız seansta 6-7 yaşlarındaki sürece gittik. 5 kardeşlerdi ve evde beklediği sevgi ve ilgi yoktu maalesef. Ve aslında o yaşlarda çok ta zayıf bir çocuktu. Bir bayram günü şehirden 3 yaşlarında tombul bir kızları olan akrabaları geldi ziyarete. Etraftaki herkes ay sen ne tombulsun diyerek çocuğa büyük bir ilgi gösteriyordu. Danışanımın bilinçaltına otomatik olarak demek ki sevilmek için tombul olmak gerekiyor inanışı kaydolmuştu bir kere ve o farkında bile olmadan sevgi ihtiyacı onu devamlı yemek yemeye itmişti. BU şekilde şişmanlayacak ve o da sevilebilecekti artık!

Bir diğer örnekteki danışanım gelir düzeyi çok düşük bir ailede yetişmişti. Kendinden iki yaş büyük ve zayıf olan ablasının küçülen eskilerini giymek zorundaydı hep. Bu durumdan hiç hoşnut değildi. Kendince eski kıyafetlerden kurtulup yeni kıyafetlere sahip olmanın yolunu arıyordu ki aklına şişman olma fikri geldi. Eğer şişmanlarsam ablamın kıyafetleri bana olmayacak ve mecburen ailem yenilerini alacak diye düşündü. Bu kurguyla kendini devamlı yerken buldu ve evet sonuçta da istediği yeni kıyafetlere kavuşmuştu. Bu kayıt tüm hayatı boyunca onu fazla yemek yemeye itmişti.

Bu ve bunun gibi birçok örnek bize aslında kilolu olmamızın ana sebebinin bilinçaltımızdaki olumsuz kayıtlar olduğunu gösteriyor. Yapılan seanslarda bilinçaltındaki tüm bu olumsuz duygu ve inanışlar bulunarak temizlenebiliyor. Her iki danışanım da seanslardan sonra ciddi anlamda bedensel ve ruhsal sağlıkları için adım attılar ve istedikleri yaşam kalitesine ulaştılar. 

 


YORUMLAR

Bu makaleye ait yorum bulunmamaktadır . İlk yorumu siz yapın !

YORUM YAZIN

Ad Soyad:
Email:

(* Email adresiniz yayımlanmayacaktır.)

Mesaj :